OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA „B” – 29 września 2024 r.

1. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych: do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.

2. Po raz 110. Kościół obchodzi Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, którego celebracja od kilku lat wyznaczona jest na ostatnią niedzielę września. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. Nadto w ostatnich dwóch latach wielu uchodźców przybyło z ogarniętej wojną Ukrainy. Pragniemy dziś wyrażać wdzięczność wszystkim, którzy wspierają w różny sposób uchodźców. A my wszyscy starajmy się okazywać życzliwość dla tych, którzy pośród nas poszukują schronienia, chciejmy towarzyszyć im naszą modlitwą.

3. We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniania przez wielu świętych. Również nasz rodak papież św. Jan Paweł II nie rozstawał się z różańcem. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 16.30. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nich. (Dla dzieci będzie konkurs Różańcowy i losowanie każdego dnia figurki Matki Bożej i Anioła). Kandydaci do bierzmowania za wpisem do indeksu i dzieci przygotowujące się do pierwszej i generalnej komunii św. minimum dwa razy w tygodniu przychodzą na różaniec. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

4. Od wtorku Msze św. wieczorne w tygodniu o godz. 17.00.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty podczas nabożeństwa różańcowego.

6. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca adoracyjna. Po Sumie ostatnia w tym roku procesja. Zapraszam asystę procesyjna i dziewczynki sypiące kwiatami.

7. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł.

8. W ubiegłą niedzielę do puszek na rzecz powodzian za pośrednictwem Caritas przekazaliśmy 3000 zł

9. Zakończyły się prace remontowe w pomieszczeniu gospodarczym w kościele. Została zerwana stara i położona nowa podłoga oraz gruntownie pomalowane ściany, założone nowe oświetlenie i zakupione nowe regały do przechowywania. Całkowity koszt tych prac wyniósł 7028 zł (jest to koszt tylko materiałów, gdyż wszystkie prace zostały wykonane społecznie na rzecz parafii). Dziękuję za pracę następującym osobom: p. Michałowi Falęckiemu, państwu Beacie i Cezaremu Szewczak, państwu Annie, Mariuszowi i Piotrowi Milewskim, państwu Agnieszce i Januszowi Orzepowskim p. Janowi Przybujewskiemu, p. Antoniemu Zwolińskiemu, paniom: Urszuli Baczyńskiej, Katarzynie Chmielewskiej, Annie Kus, Stanisławie Kobyłeckiej, Bożenie Rutkowskiej i Jowicie Rutkowskiej.

10. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.

11. W najbliższą sobotę 5 października odbędzie się kolejna IX Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca w Smardzewie. Zachęcam do udziału nie tylko członków koła różańcowego. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

12. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: najnowsze stanowisko watykańskiej Dykasterii Nauki Wiary wobec duchowych zjawisk w Medżugorie.

Jest też „Mały Gość” z dodatkiem: karta podarunkowa.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Michał Osiński i śp. Dominik Sztygowski. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.