OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” – 08 września 2024 r.

1. Słowa Jezusa skierowane do głuchoniemego są wezwaniem dla każdej i każdego z nas, aby otworzyć się na Boże działanie. Bóg w nas i przez nas pragnie dokonywać wielkich rzeczy, przede wszystkim chce z nas uczynić heroldów swojego królestwa prawdy, pokoju i zbawienia.

2. Mimo że dzisiejsza niedziela niejako przykryła święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane w Polsce świętem Matki Bożej Siewnej.

3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, które w naszej ojczyźnie zbiegają się z Tygodniem Wychowania. Zatroszczmy się [zatem] o dobrą formację młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii.

Nadto nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: Liturgiczna Służba Ołtarza (ministranci i lektorzy), muzyczne scholę Soli Deo, które po wakacyjnej przerwie z pełnym zaangażowaniem i wielkim entuzjazmem pragną wznowić i kontynuować działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup.

4. Poświęcenie tornistrów oraz błogosławieństwo uczniów klasy I w dziś na Mszy Św. o godz. 12.00.

5. W środę, 11 września, w rocznicę terrorystycznych zamachów w Nowym Jorku, chcemy pamiętać o modlitwie w intencji ofiar terroru i reżymów totalitarnych oraz o pokój na całym świecie [szczególnie w Ukrainie], wzajemne zrozumienie i poszanowanie się narodów świata.

5. W sobotę, 14 września, będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym dokonał zbawienia świata nasz Pan, Jezus Chrystus. W czasach kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami, choćby przez pobożne czynienie znaku krzyża. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą, o godz. 18.00.

6. Bóg zapłać nowożeńcom P. Ewie i Danielowi Dąbkowskim za kwiaty, które zdobią kościół.

7. Bóg zapłać P. Januszowi Orzepowskiemu za naprawienie dzwonków.

8. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: Wywiad z bp Arturem Ważnym o ewangelizacji dorosłych dzieci, które porzuciły wiarę.

Jest też Mały Gość a w nim: Trzy naklejki rybki.

Jest też Gość Historia: a w nim: Kościół wobec nazizmu. Męczennicy bohaterowie, zdrajcy i kolaboranci. Cena 12 zł

9. Ofiary składane na tace w następna niedziele są przeznaczone na Katolickie Radio Diecezji Płockiej Bóg zapłać!.

10. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.