OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XV NIEDZIELA ZWYKŁA „B” – 14 lipca 2024 r.

1. Jesteśmy nieustannie posyłani przez Pana, aby głosić królestwo Boże, aby świadczyć, że Pan jest i działa pośród nas. Tę misję realizujemy przez codzienną wierność Ewangelii, między innymi przez udział w niedzielnej Eucharystii podczas wakacyjnych wojaży.

2. We wtorek, 16 lipca, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Góra Karmel ze Starego Testamentu kojarzy nam się z obroną wiary w Jedynego Boga przez proroka Eliasza, w średniowieczu stała się miejscem powstania zakonu karmelitańskiego. Z tym dniem i z karmelitańską rodziną zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza i związane z nim obietnice Matki Bożej. Niech będzie on znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bogu i Jego słowu.

3. 25 lipca czcimy św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce w następną niedzielę (21 lipca) po każdej Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone w ramach ogólnopolskiej akcji „Miva Polska” na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać!

4. Tradycyjnie 6 sierpnia wyruszy z Płocka 43 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Chętni do udziału są proszeni o zgłaszanie się po karty uczestnictwa. Wypełnione kary należy złożyć najpóźniej do 1 sierpnia. Kto nie może pieszo pielgrzymować, może włączyć się w pielgrzymkę duchową. Dla pielgrzymów duchowych są do nabycia specjalne modlitewniki pielgrzyma duchowego. Proszę o zgłaszanie się.

Spotkanie dla pielgrzymów pieszych 28 lipca w Farze w Ciechanowie o godz. 18.00.

5. Bóg zapłać za elektrośmieci. Wsparliśmy polskich misjonarzy.

6. Bóg zapłać  za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu. 100 zł.

7. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: Czym zajmują się jałmużnicy i na czym polega ich posługa?