Ogłoszenia z dnia 27 sierpnia 2017 r.

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 27 sierpnia 2017

 1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania.
 2. 30 sierpnia (w środę) będziemy tradycyjnie przeżywali „Czterdziestogodzinne Nabożeństwo”. Msze św. O godz. 9.00, i 18.00. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, a po Mszy św. o godz. 18.00 procesja. Proszę wiec o przybycie asystę procesyjną i dziewczynki sypiące kwiatami
 3. W poniedziałek (4 września) – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona w naszym kościele o godzinie 9.00.

Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, dyrekcję, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcam też do przystąpienia do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.30. Gorąco zachęcam zwłaszcza dzieci i młodzież, aby w tym roku szkolnym uczcili Serce Jezusowe przez odprawienie dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Pamiątki uczestniczenia w niedzielnej Mszy Św. będą już za tydzień.

 1. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. W najbliższych dniach będziemy modlić się o to, aby wszyscy rodzice temu podołali.
 2. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszam wieczorem na Mszę św. i modlitwę o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek o 17.30 wystawienie i adoracja Najświętszego sakramentu i możliwość spowiedzi. Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godzinie 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Matki Bożej.

 1. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Sumie procesja. Zapraszam asystę procesyjną i dziewczynki sypiące kwiatami.
 2. Próba dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w piątek 1 września o godz. 19.00.
 3. Bóg zapłać nowożeńcom P. Anecie i Tomaszowi Walczak za kwiaty, które zdobią kościół.
 4. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 150 zł. i 50 zł.
 5. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” m. in.: Film „Misja” – arcydzieło, do którego wciąż warto wracać.
 6. Jest już wrześniowy numer „Naszej Arki” a tematem przewodnim objawienia Maryi w Gietrzwałdzie.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Małgorzata Lewandowska. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 8. Pomódlmy się za mieszkańców ul. Leśnej, Pułtuskiej i Brzozowej, którzy goszczą u siebie Maryję w Jej Jasnogórskim wizerunku. Pod Twoją obronę…

O Autorze