Ogłoszenia z dnia 16 grudnia 2018 r.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU -16 grudnia 2018

O

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszam do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

3. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych w środy i soboty.

4. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie po 6 małe i po 12 duże. Zachęcam do nabywania na stół wigilijny.

5. W tym roku kolejny już szósty raz został wydany nasz parafialny kalendarz na 2019 rok. Zawiera piękne zdjęcia przedstawiające Kościół, otoczenie, kaplicę, a przede wszystkim wydarzenia z życia naszej parafii (zapewne wielu z nas siebie tam odnajdzie). Zaznaczone są ważne wydarzenia parafialne (odpusty, rekolekcje). Cena wynosi 10 zł. Zachęcam serdecznie do nabywania. Jest to dla nas, jako Parafian, piękna pamiątka i może również służyć, jako prezent dla bliskich i znajomych.

6. Jest również książka „Kolędy niebiańskim piórem pisane”. Zawiera 20 najpiękniejszych kolęd, teksty, nuty, i co ważne historię każdej kolędy. Dołączona jest również płyta z nagraniem tych kolęd w wykonaniu znanych polskich gwiazd estrady. 

7. Możemy nabywać książkę „Wszystko o objawieniach z Lourdes” z okazji 160 rocznicy objawień św. Bernadetcie i „Wszystko o Bożym Narodzeniu”. Cena na okładce wynosi 15 zł., ale dla parafian w promocji możemy nabywać już po 10 zł.

8. Są również do nabycia nasze parafialne karty świąteczne Bożonarodzeniowe. Cena jednej karty wynosi 1 zł. Są trzy wzory.

9. W następną niedzielę po Mszy św. o godz.12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.

10. Dziś również uczniowie Szkoły w Gąsocinie organizują „Jarmark Adwentowy”. Są bombki i dekoracje świąteczne, a stroiki w rekolekcje. Po Mszach św. odbędzie się pokaz i sprzedaż prac. 

11. Dziś po Mszy św. w Ślubowie będzie kiermasz ozdób Bożonarodzeniowych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony dla chorej na nowotwór Ani uczennicy Szkoły Podstawowej w Sońsku. Zachęcam do nabywania prac i wsparcia tej inicjatywy.

12. Dziś po Mszy o godz. 12.00 spotkanie opłatkowe dla Zespołu Soli Deo, ministrantów i lektorów.

13. Dziś na godz. 16.00 zapraszam na plebanie na spotkanie opłatkowe radę Parafialną.

14. W sobotę na godz. 13.00 zapraszam do pomocy przy dekoracji kościoła na święta.

15. W sobotę po mszy świętej o godz. 11.00 krótka próba kolęd dla Zespołu Soli Deo

16. Bóg zapłać P. Tomaszowi Rokickiemu za choinki, P. Mariuszowi Milewskiemu za przywiezienie i P. Marcinowi Gburzyńskiemu za pomoc.

17. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: Bezpłatny dodatek: płyta CD z najpiękniejszymi kolędami.

18. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

19.  Plan Rekolekcji Adwentowych

20. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Henryk Świtalski, śp. Tadeusz Sitkowski i śp. Wacław Rzepczyński. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu Wieczny odpoczynek…

O Autorze