Ogłoszenia z dnia 10 września 2017 r.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 10 września 2017

 1. Jutro, w poniedziałek, 11 września, przypada rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Z powodu nienawiści 16 lat temu zginęło tylu niewinnych ludzi.
 2. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 3. W czwartek 14 września będziemy przeżywali wizytację ks. Biskupa Piotra Libery w naszej parafii. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu wspólnoty parafialnej. Ostatnia wizytacja była 7 lat temu. Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich na to wydarzenie: o godz. 12.15 na cmentarzu odbędzie się wspólna modlitwa za naszych bliskich zmarłych. Zgromadzimy się w głównej alejce przy grobie ks. Kazimierza Szałwińskiego. Przybądźmy licznie i zatroszczmy się o porządek na grobach, a szczególnie o groby zmarłych kapłanów. Na godz. 14.40 zapraszam mieszkańców Ślubowa i okoli na spotkanie i wspólną modlitwę do Kaplicy. Na 15.30 zapraszam do Kościoła Parafialnego wszystkich należących do grup parafialnych: Katechetów, Radę Parafialną, Koło Żywego Różańca, Asystę Procesyjną, Parafialne Koło Caritas, Strażaków, Lektorów, Zespół Soli Deo i Ministrantów. O godz. 17.00 odbędzie się Msza Św., podczas której zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania.
 4. Zbiórka ministrantów przed wizytacją Ks. Biskupa w następną niedzielę o godz. 16.00. Zapraszam.
 5. W tym tygodniu, w piątek, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 6. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę
  w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
 7. W sobotę 16 września dzieci i młodzież udają się na pielgrzymkę do Przasnysza i Rostkowa. Zapisy u katechetów. Zachęcam do udziału.
 1. Terminy Komunii Św. w naszej parafii: I Komunia Św. będzie 13 maja, a generalna Komunia Św. 20 maja.
 2. P. Wójt zaprasza na dożynki parafialno-gminne, które odbędą się dziś w Sońsku. Wspólne dziękczynienie rozpocznie Msza św. o godz. 12.00. Później będzie piknik dożynkowy. Z naszej parafia bierze udział delegacja z wieńcem dożynkowym. Bóg zapłać P. Sołtys Koźniewa Łysaki – radnej parafii Katarzynie Podstawka za zorganizowanie delegacji.
 3. Bóg zapłać P. Wójt Marzenie Ślubowskiej za uprzątnięcie gałęzi z cmentarza parafialnego. Będą również uprzątnięte na wizytację pobocza drogi w kierunku cmentarza. Bóg zapłać!
 4. 10. Rozpoczęły się prace związane z oświetleniem parkingu przy cmentarzu. Bóg zapłać P. Wójt Marzenie Ślubowskiej za tę inwestycję na rzecz parafii.
 1. Państwowa Wyższa szkoła zawodowa w Ciechanowie zaprasza na nowy kierunek studiów praca socjalna. To kierunek dla osób chcących wychodzić naprzeciw problemom społecznym.
 2. Próba generalna do sakramentu bierzmowania wraz ze świadkami dziś po Mszy św. o godz. 12.00
 3. W następną niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Bóg zapłać!
 4. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 5. W sobotę zakończyło się nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej na ul. Leśnej, Pułtuskiej i Brzozowej. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji Nawiedzenia. Będą przeznaczone na zakup projektora do kościoła. Kolejnym odcinkiem nawiedzenia będzie ul. Łąkowa i Porzeczkowa.
 6. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” m. in.: Czy w dzisiejszych czasach wolno jeszcze upominać grzeszników?
 7. Jest też „Mały Gość” a w nim audiobook z pierwszą częścią powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.
 8. Pomódlmy się za mieszkańców ul. Polnej, którzy goszczą u siebie Maryję w Jej Jasnogórskim wizerunku. Pod Twoją obronę…

O Autorze