OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.11.2022 r.

1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków.

1. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą.

1. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

1. Sprzątając z grobów chryzantemy nie wrzucamy ich do kontenera, tylko stawiamy na parkingu wzdłuż, od strony szosy w doniczkach.

1. Do 15 grudnia zostanie wykonany nowy ołtarz w kościele. Brakuje jeszcze ok. 3 000 zł. Możemy nabywać cegiełki na ten cel. Są po 50, 100, 200, 500 i 1000 zł.

1. Możemy zamawiać wypominki na kolejny rok za naszych bliskich zmarłych.

1. Dziś druga niedziela miesiąca tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!

1. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: ostatnia płyta z cyklu Biblia Audio.

1. Dziś po Mszy Św. o godz. 12.00 rozstrzygnięcie konkursu różańcowego i odbiór nagród.

1. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Stanisława Wiśniewska. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…