OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA B – 10.10.2021

 1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.

 

 1. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

 

 1. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 16.30. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nich. (Dla dzieci jest konkurs Różańcowy i losowanie każdego dnia figurki Matki Bożej). Kandydaci do bierzmowania za wpisem do indeksu i dzieci przygotowujące się do pierwszej i generalnej komunii św. minimum raz w tygodniu przychodzą na różaniec. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

 

 1. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

 

 1. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.

 

 1. Możemy już zamawiać wypominki na kolejny rok za naszych bliskich zmarłych. Pod chórem wyłożone są specjalne kartki. Piszmy również godz. Mszy św., na której chcemy wypominki.
 2. Dziś po mszy św. o godz.12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.
 3. Dziś II niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!
 4. Osoby, które udostępniły archiwalne zdjęcia na wystawę mogą zgłaszać się po odbiór.
 5. Próba scholi w sobotę o godz. 11.00. Zapraszam!
 6. W zakrystii lub kancelarii można nabywać okolicznościowe cegiełki, z których dochód przeznaczony będzie na budowę marmurowego ołtarza głównego w Kościele Parafialnym. Chciałbym, aby z okazji 50-lecia parafii powstał nowy, marmurowy ołtarz, który będzie pasował do całego wystroju prezbiterium, jako wyraz wdzięczności nas wszystkich za pół wieku istnienia naszej wspólnoty. Cegiełki mają wartości: 50, 100, 200, 500 oraz 1000 zł, a każda z nich ma inny wzór. Ofiarodawcy zostaną wpisani do kroniki parafialnej.
 7. Są jeszcze pamiątki z jubileuszu: kubki, kalendarze, magnesy na lodówkę oraz długopisy. Można je nabywać przy stoliku po prawej stronie.
 8. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 50 zł.
 9. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: o rozpoczynającym się w Rzymie Synodzie Biskupów.
 10. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Marianna Kakowska i śp. Andrzej Krupiński. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

O Autorze