OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA B – 03.10.2021

1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.

2.Rozpoczął się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 16.30. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nich. (Dla dzieci jest konkurs Różańcowy i losowanie każdego dnia figurki Matki Bożej). Kandydaci do bierzmowania za wpisem do indeksu i dzieci przygotowujące się do pierwszej i generalnej komunii św. minimum raz w tygodniu przychodzą na różaniec. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

3.Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Sumie procesja. Zapraszam asystę procesyjną i dziewczynki sypiące kwiatami.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza Święta o godz. 17.00 z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

5.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Tradycyjnie po Mszach św. będą zbierane do specjalnych puszek ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Bóg zapłać!

6.W następna niedzielę po mszy św. o godz.12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.

7.Za tydzień II niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!

8.Osoby, które udostępniły archiwalne zdjęcia na wystawę mogą zgłaszać się po odbiór.

  1. W zakrystii lub kancelarii można nabywać okolicznościowe cegiełki, z których dochód przeznaczony będzie na budowę marmurowego ołtarza głównego w Kościele Parafialnym. Chciałbym, aby z okazji 50-lecia parafii powstał nowy, marmurowy ołtarz, który będzie pasował do całego wystroju prezbiterium, jako wyraz wdzięczności nas wszystkich za pół wieku istnienia naszej wspólnoty. Cegiełki mają wartości: 50, 100, 200, 500 oraz 1000 zł, a każda z nich ma inny wzór. Ofiarodawcy zostaną wpisani do kroniki parafialnej.
  2. Są jeszcze pamiątki z jubileuszu: kubki, kalendarze, magnesy na lodówkę oraz długopisy. Można je nabywać przy stoliku po prawej stronie.
  3. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 50 zł.
  4. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: Świadectwa osobistych doświadczeń modlitwy różańcowej dziennikarzy Gościa Niedzielnego.
  5. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
  6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Jadwiga Dąbrowska. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

O Autorze