OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA B – 17.10.2021

 1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

 

 1. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 16.30. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nich. (Dla dzieci jest konkurs Różańcowy i losowanie każdego dnia figurki Matki Bożej). Kandydaci do bierzmowania za wpisem do indeksu i dzieci przygotowujące się do pierwszej i generalnej komunii św. minimum raz w tygodniu przychodzą na różaniec. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

 

 1. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami. W ich intencji będziemy modlić się na Mszy Św. o godz. 17.00.

 

 1. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

 

 1. Możemy już zamawiać wypominki na kolejny rok za naszych bliskich zmarłych. Pod chórem wyłożone są specjalne kartki. Piszmy również godz. Mszy św., na której chcemy wypominki.

 

 1. W następna niedzielę po mszy św. o godz.12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu św. i ich rodziców.

 

 1. Osoby, które udostępniły archiwalne zdjęcia na wystawę mogą zgłaszać się po odbiór.

 

 1. W zakrystii lub kancelarii można nabywać okolicznościowe cegiełki, z których dochód przeznaczony będzie na budowę marmurowego ołtarza głównego w Kościele Parafialnym. Chciałbym, aby z okazji 50-lecia parafii powstał nowy, marmurowy ołtarz, który będzie pasował do całego wystroju prezbiterium, jako wyraz wdzięczności nas wszystkich za pół wieku istnienia naszej wspólnoty. Cegiełki mają wartości: 50, 100, 200, 500 oraz 1000 zł, a każda z nich ma inny wzór. Ofiarodawcy zostaną wpisani do kroniki parafialnej.

 

 1. Są jeszcze pamiątki z jubileuszu: kubki, kalendarze, magnesy na lodówkę oraz długopisy. Można je nabywać przy stoliku po prawej stronie.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 50 zł.

 

 1. Bóg zapłać nowożeńcom: Państwu Monice i Dariuszowi Michalak za kwiaty, które zdobią kościół.
 2. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: 50 lat temu wyniesiono na ołtarze O. Maksymiliana Kolbego, który ocalił miłość w ziemskim piekle.
 3. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

O Autorze