OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA B – 12.09.2021

1.Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia.

2. Przeżywamy dzisiaj wielkie wydarzenie w Kościele w Polsce, i nie tylko, bo to jest wielka łaska dla całego Kościoła katolickiego, czyli beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej, która odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego.

4. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. O godz. 18.00 Msza św. Zapraszam dzieci i młodzież.

5. W niedzielę 19 września będziemy obchodzić jubileusz 50-lecia istnienia naszej parafii oraz 60-lecia konsekracji Kościoła Parafialnego. Zapraszam: społeczności naszych szkół, strażaków, grupy parafialne, dzieci, młodzież oraz wszystkich parafian i gości na uroczystą dziękczynną Mszę. Św. o godz. 12.00, którą będzie sprawował J. E. ks. Biskup Piotr Libera. Tego dnia po mszy odbędzie się również koncert zespołu „Moja rodzina”, zostanie odsłonięta tablica upamiętniające pierwszego proboszcza Parafii Gąsocin – ks. prał. Władysława Stradzę. Ponadto w imieniu Rady Parafialnej zapraszam wszystkich na jubileuszowy tort oraz wystawę archiwalnych zdjęć z lat 1961 – 2021 (około 500 zdjęć). Każdy otrzyma pamiątkową pocztówkę. Zachęcam również do nabywania w tym dniu okolicznościowych pamiątek: kalendarze parafialne z historią, magnesy, długopisy oraz kubki. Dla dzieci będzie atrakcja – stragany. Trwa również konkurs plastyczny związany z naszym kościołem i kaplicą w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-III, IV-VI oraz VII – VIII i dorośli. Regulamin jest zamieszczony na stronie parafialnej oraz naszym Facebooku. Zachęcam do udziału.

6. W zakrystii lub kancelarii można nabywać okolicznościowe cegiełki, z których dochód przeznaczony będzie na budowę marmurowego ołtarza głównego w Kościele Parafialnym. Chciałbym, aby z okazji 50-lecia parafii powstał nowy, marmurowy ołtarz, który będzie pasował do całego wystroju prezbiterium, jako wyraz wdzięczności nas wszystkich za pół wieku istnienia naszej wspólnoty. Cegiełki mają wartości: 50, 100, 200, 500 oraz 1000 zł, a każda z nich ma inny wzór.

7. Bóg za pałac wszystkim, którzy pracowali przy odnawianiu ogrodzenia przy kościele i plebanii: p. Anastazja Krupińska, p. Stanisława Kobyłecka, p. Alina Muchowska, p. Danuta Koźniewska, p. Janusz Orzepowski, p. Łukasz Pawlak.

8. Dziś druga niedziele miesiąca. Tradycyjnie ofiary przeznaczone są na nasze prace parafialne. Bóg zapłać.

9. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 50 zł.

10. Bóg zapłać za ofiary na remont ławek przed kościołem: P. Anastazja Krupińska, P. Janusz Skibniewski, P. Mariusz Syski, P. Małgorzata Kozłowska, P. Danuta i Krzysztof Wojdyga. Bóg zapłać P. Januszowi Skibniewskiemu za wykonane prace. Pomagali P. Mariusz Syski i P. Janusz Kozłowski. Transportu użyczył P. Piotr Niedziałkowski.

11. Próba scholi „Soli Deo” w piątek o godz. 17.00. zapraszam!

12. Obowiązkowa zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 17.00. Zapraszam!

13. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”. Jest również GOŚĆ EXTRA poświęcony nowym błogosławionym: kard. Stefanowi Wyszyńskiemu oraz Matce Róży Czackiej w cenie 10 zł.

14. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

O Autorze