OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 26 LIPCA 2020

  1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa po Mszy św. o godz. 17.00 powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

 

  1. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

 

  1. Za tydzień I niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Sumie procesja. Zapraszam więc asystę procesyjną i dziewczynki sypiące kwiatami.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

6. Tradycyjnie 6 sierpnia wyruszy z Płocka XXIX Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku z powodu epidemii będzie miała charakter sztafety. Każdego dnia dany odcinek pokonuje inna grupa. Zachęcam szczególnie w tym roku do duchowego pielgrzymowania. Są do nabycia specjalne modlitewniki pielgrzyma duchowego. Proszę o zgłaszanie się.

7. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 50 zł.

8. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: Gdy ufnie zwróciła się do Boga w sytuacji bez wyjścia, doczekała się odpowiedzi. Wychowywała dziecko, które nie znało pojęcia „grzech”. Co wiemy o św. Annie, babci samego Syna Bożego?

O Autorze