OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19 LIPCA 2020

  1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia.

 

  1. W najbliższą środę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu.

 

  1. W czwartek, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy.

 

  1. W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła.

 

  1. Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy dziś nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone w ramach ogólnopolskiej akcji „Miva Polska” na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać!
6. Tradycyjnie 6 sierpnia wyruszy z Płocka XXIX Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku z powodu epidemii będzie miała charakter sztafety. Każdego dnia dany odcinek pokonuje inna grupa. Zachęcam szczególnie w tym roku do duchowego pielgrzymowania. Są do nabycia specjalne modlitewniki pielgrzyma duchowego. Proszę o zgłaszanie się.

. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł. .

8. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: o gorze Karmel, na którą można wejść nie tylko fizycznie.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Marta Cejmerowska. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

O Autorze