OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.2022 r.

 1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
 2. Dziękuję wszystkim za modlitwę, liczne uczestnictwo i przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Szczególnie serdecznie dziękuję za przygotowanie ołtarzy, trasy procesyjnej, udekorowanie domów, P. Edwardowi Światkowskiemu za profesjonalne nagłośnienie procesji, asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatami, scholi Soli Deo, chórowi, Strażakom, pocztowi sztandarowemu, ministrantom. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
 3. Dziękuję za kwiaty od ołtarzy z Bożego Ciała, które przekazaliście do kościoła. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!
 4. W czwartek kończy się oktawa Bożego Ciała. Msza św. z poświęceniem wianków będzie o godz. 18.00. Po mszy św. procesja, proszę, więc o przybycie Asystę procesyjną i dzieci do sypania kwiatami.
 5. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.
 6. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
 7. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 24 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, dyrekcję szkół, nauczycieli, katechetów i wychowawców.
 9. Spowiedź na zakończenia roku szkolnego w czwartek od godz.17.00. Rozpoczynającym wakacje życzę udanego wypoczynku i równocześnie przypominam, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu.
 10. W piątek, 24 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca.
 11. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 12. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł.
 13. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smarfonów i internetu.

Mały Gość z dodatkiem – Szlak Wisły.

Jest jeszcze Gość Extra poświęcony Eucharystii w cenie 12 zł.

 1. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki (pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.)
 2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Wanda Wolińska i śp. Andrzej Drozdowski. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek
 3. Zaproszenie na diecezjalne podziękowanie za posługę pasterską w Diecezji Płockiej biskupa Piotra Libery

O Autorze