OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – X NIEDZIELA ZWYKŁA B – 06.06.2021

 1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

 

 1. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

 1. Dziękuję wszystkim za modlitwę, uczestnictwo i przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała.

Dziękuję za przygotowanie ołtarza, udekorowanie domów, P. Edwardowi Światkowskiemu za profesjonalne nagłośnienie terenu przy kościele, asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatami, dzieciom z pierwszej i generalnej Komunii Św., scholi „Soli Deo”, ministrantom. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. Dziękuję za kwiaty od ołtarza z Bożego Ciała, które przekazaliście do kościoła. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. Bóg zapłać za pracę porządkowe w kościele i wokoło kościoła.
 2. W czwartek kończy się oktawa Bożego Ciała. Msza św. z poświęceniem wianków będzie o godz. 18.00. Po mszy św. procesja, proszę, więc o przybycie Asystę procesyjną i dzieci do sypania kwiatami.

 

 1. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta o godz. 18.00.

 

 1. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. Rodziny, które z różnych względów nie wzięły udziału w wyznaczonej mszy kolędowej, a chciałyby odebrać pakiet kolędowy i włączyć się we wspólna modlitwę, mogą zgłaszać się po mszach świętych do zakrystii i odebrać pakiet kolędowy.

 

 1. Próba scholi w sobotę o godz. 11.00. Zapraszam!
 2. Za tydzień II niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!
 3. Bóg zapłać za ofiary na Kościół składane podczas Mszy Św. kolędowych.
 1. Bóg zapłać nowożeńcom P. Marcie i Dariuszowi Sederskim za kwiaty, które zdobią kościół.
 2. Po Mszy św. dzieci otrzymają obrazki (pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.)
 3. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: Medytacje do fragmentów Ewangelii, które w Boże Ciało głoszone są na cztery strony świata.

O Autorze