OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 lutego 2023

  1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.

 

  1. We wtorek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

 

  1. Dziś II niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!

 

  1. Dziś po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących si do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św. i ich rodziców.

 

  1. Klub Seniora „Irtealte” w Gąsocinie organizuje kiermasz ciast na rzecz Państwa Klimańskich z Sarnowej Góry. Kiermasz odbędzie się w następna niedzielę 19 lutego po Mszach św. w Gąsocinie i Ślubowie. Gdyby ktoś chciał wesprzeć te inicjatywę przygotowując ciasto, to może przynieść do Klubu Seniora w Remizie Strażackiej w Gąsocinie w sobotę od godz. 15.00.

 

  1. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: Dlaczego Sanktuarium w Loudes stało się miejscem szczególnym dla chorych?
  2. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
  3. Apel Biskupa Płockiego o modlitwę i wsparcie poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii

Drodzy Diecezjanie!

Jesteśmy świadkami ogromu cierpienia, jakie w tych dniach spowodowało trzęsienie ziemi na terenie Turcji i Syrii. W związku z tym proszę o modlitwę za ofiary i poszkodowanych w tym kataklizmie. Proszę również, aby w najbliższą niedzielę 12 lutego br. podczas wszystkich Mszy Świętych odprawianych w kościołach i kaplicach Diecezji Płockiej, dołączono do modlitwy wiernych specjalne wezwanie w tej intencji. Niech miłosierny Bóg wspomoże wszystkie ofiary tej tragedii. Niech zmarłych obdarzy życiem wiecznym, a tym, którzy ocaleli, da nadzieję i duchowe umocnienie.

Ponadto, zgodnie z Apelem ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, z dnia 8 lutego br. dotyczącym przeprowadzenia zbiórki ofiar na rzecz pomocy poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii, chciałbym, aby nasza Diecezja włączyła się w to szlachetne dzieło miłosierdzia. Polecam zatem, aby w najbliższą niedzielę 12 lutego 2023 r. we wszystkich wspólnotach parafialnych przeprowadzić kwestę do puszek. Niech nasze serca będą solidarne z tymi, którzy potrzebują pomocy. Bóg zapałać za życzliwość w tej ważnej sprawie!

Płock, dnia 8 lutego 2023 r.  † Szymon Stułkowski Biskup Płocki

O Autorze