OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15.05.2022

 1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.
 2. Dzisiaj przeżywamy również Uroczystość I Komunii Św. Pamiętajmy w swoich modlitwach o dzieciach, i starajmy się dawać im dobry przykład naszego życia. Dziękuję za dzisiejszą uroczystość Dzieciom, Rodzicom, Katechetom, Wychowawcom, a szczególnie Pani Jowicie Rutkowskiej za trud i poświęcenie w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości, dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w to dobre dzieło, dziękuję wszystkim, którzy sumiennie spełnili swoje obowiązki, dziękuję rodzicom za trud chrześcijańskiego wychowania dzieci – Bóg zapłać. Dzieci, które przystąpiły do I Komunii Św. przychodzą codziennie do kościoła na „biały tydzień” na godz. 18.00 do piątku włącznie.
 3. W darze ołtarza zostały zakupione do kościoła parafialnego ampułki. Serdeczne Bóg zapłać Rodzicom Dzieci komunijnych.
 4. Dziękuję również Rodzicom za kwiaty, które zdobią kościół. Bóg zapłać!
 5. Bóg zapłać rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniu kościoła na dzisiejszą uroczystość.
 6. W następną niedzielę o godz. 10.00 obchodzimy uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. Nie będzie mszy św. o godz. 8.30 a Msza św. w Kaplicy w Ślubowie o godz. 15.00.
 7. Trwają codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele po Mszy św. o godz. 18.00, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.
 8. W majowe piątki organizujemy Rowerowe Nabożeństwa Majowe. Spotykamy się przed Kościołem Parafialnym w Gąsocinie o 18.30 i ruszamy do wybranej kapliczki na terenie naszej parafii, aby dołączyć do modlitwy prowadzonej przez mieszkańców danej wioski. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjechać rowerem o 18.30 pod kościół. Trasa: Gąsocin – figurka na granicy Łopacina i Janówka – najbliższy piątek – 27 maja.
 9. W środę o godz. 16.30 próba do Generalnej Komunii Św.

Spowiedź przed Komunią Generalną w sobotę o godz. 10.00.

 1. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
 2. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.
 3. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 4. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.
 5. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Bóg zapłać osobom, które pracowały na cmentarzu.

 1. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł.
 2. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim:

Jest też Mały Gość, a w nim: dodatek specjalny poświęcony czterem patronom 2022 roku.

 1. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki (pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.)

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Renata Wiśniewska. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

14. Słowo zachęty Biskupa Płockiego z okazji zakończenia Roku ”Rodzina Amoris Laetitia” i Diecezjalnego Święta Rodziny.

O Autorze