OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 09.05.2021 r.

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

1. Trwają codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele po Mszy św. o godz. 18.00, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii. Zapraszam!

1. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.

1. We wtorek o godz. 16.30 próba dla dzieci z kl. III A przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców. W środę o godz. 16.30 dla dzieci z Kl. IIIB i innych szkół.

W piątek o godz. 16.00 próba dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św.

1. W majowe piątki organizujemy Rowerowe Nabożeństwa Majowe. Spotykamy się przed Kościołem Parafialnym w Gąsocinie o 18.15 i ruszamy do wybranej kapliczki na terenie naszej parafii, aby dołączyć do modlitwy prowadzonej przez mieszkańców danej wioski. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjechać rowerem o 18.15 pod kościół. W tym tygodniu trasa: Gąsocin – Koźniewo Łysaki – najbliższy piątek – 14 maja.

1. Dziś II niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!

1. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 500 zł., 100 zł. 50 zł. i 50 zl.

1. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki (pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.)

1. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: Dodatek – Litania Loretańska do NMP z nowymi wezwaniami.