OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA ZWYKŁA – 05 lutego 2023

 1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca adoracyjna.

 

 1. W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

 

 1. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia na Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. Bóg zapłać za uprzątnięcie dekoracji świątecznych. Pracowali: P. Renata Wrońska, Agnieszka i Janusz Orzepowscy, Anna i Mariusz Milewscy, Jowita, Bożena i Krzysztof Rutkowscy, Urszula i Stanisław Baczyńscy, Renata i Robert Osica, Stanisława Kobyłecka i Krystyna Baur.

 

 1. Za tydzień II niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!

 

 1. Dziś po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących si do I Komunii Św. i ich rodziców.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących si do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św. i ich rodziców.

 

 1. 2 lutego w Szkole Podstawowej w Gąsocinie odbył się konkurs kolęd i pastorałek. Dziękuje p. Dyrektor Agnieszce Bakalarskiej oraz p. katechetce Ewelinie Żebrowskiej za tę piękęa inicjatywę. Serdecznie gratuluję młodym artystom, którzy zaprezentowali swoje talenty wokalne.

 

 1. Bóg zapłać za odśnieżenie terenu przy kościele.

 

 1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone na kościół z okazji kolędy. Bóg zapłać za ofiary, dziękuję wszystkim, którzy mnie wozili. Dziękuje za posiłki – Bóg zapłać!

 

 1. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: artykuł o różnych formach życia konsekrowanego.
 2. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

O Autorze