OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15.05.2022 r

 1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

 

 1. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski.

 

 1. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka.

 

 1. W następną niedzielę o godz. 10.00 obchodzimy uroczystość I Komunii Św. Nie będzie mszy św. o godz. 8.30 a Msza św. w Kaplicy w Ślubowie o godz. 15.00.

 

 1. Trwają codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele po Mszy św. o godz. 18.00, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.

 

 1. W majowe piątki organizujemy Rowerowe Nabożeństwa Majowe. Spotykamy się przed Kościołem Parafialnym w Gąsocinie o 18.30 i ruszamy do wybranej kapliczki na terenie naszej parafii, aby dołączyć do modlitwy prowadzonej przez mieszkańców danej wioski. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjechać rowerem o 18.30 pod kościół. Trasa: Gąsocin – Cichawy – najbliższy piątek – 20 maja.

 

 1. W środę o godz. 16.30 próba do Generalnej Komunii Św.

 

 1. We wtorek i piątek o godz. 16.00 próba do I Komunii Św.

Spowiedź przed I Komunia Św. w sobotę o godz. 10.00.

 

 1. Wczoraj nasza schola Soli Deo wzięła udział w etapie diecezjalnego konkursu Sacrosong. Zajęła II miejsce oraz zdobyła cenne doświadczenie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i czuwanie nad przebiegiem konkursu. Bóg zapłać Szkole Podstawowej w Gąsocinie za wypożyczenie złotych pelerynek.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł.

 

 1. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: o kanonizowanym właśnie Karolu de Foucauld.

 

 1. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki (pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.)

O Autorze