OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 02.05.2021 r.

 1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

 

 1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na nabożeństwo majowe.

 

 1. W majowe piątki organizujemy Rowerowe Nabożeństwa Majowe. Spotykamy się przed Kościołem Parafialnym w Gąsocinie o 18.00 i ruszamy do wybranej kapliczki na terenie naszej parafii, aby dołączyć do modlitwy prowadzonej przez mieszkańców danej wioski. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjechać rowerem o 18.00 pod kościół. Pierwsza trasa: Gąsocin – Ślubowo – najbliższy piątek – 7 maja.

 

 1. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze jak w każdą niedzielę.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o 18.00 pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 2. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Msza Święta o godz. 18.00.
 3. Dziś I niedziela miesiąca – adoracyjna. Po sumie nie będzie procesji.

 

 1. W piątek 7 maja o godz. 16.00 zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
 2. Za tydzień II niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!
 3. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł.
 4. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki (pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.)
 5. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: Dlaczego św. Józef został patronem robotników?

Mały Gość: obraz z wizerunkiem św. Józefa z okazji trwającego roku św. Józefa.

 1. Komunikat dotyczący inicjatywy modlitewnej w maju o ustanie pandemii.

O Autorze