OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 12.06.2022 r.

  1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

 

  1. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny, naszego Narodu i naszej Parafii. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu obecny. Przygotujmy cztery ołtarze. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Zaś w sam dzień uroczystości główna Msza św., po której nastąpi procesja z Najświętszym Sakramentem będzie o godz. 12.00. Na tę uroczystość zapraszam wszystkich Parafian i Gości, Asystę Procesyjną, Dziewczynki sypiące kwiatami, Panów Strażaków, Dzieci, zwłaszcza dzieci komunijne do włączenia się w procesję niosąc szarfy, Ministrantów.

 

  1. Pozostałe Msze o godz. 8.30 i 10.15. Przypominam, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

 

  1. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

 

  1. Dziś druga niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!

 

Bóg zapłać nowożeńcom P. Katarzynie i Marcinowi Miłońskim za kwiaty, które zdobią kaplicę.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł.

 

  1. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: Rozmowa z ks. Sławomirem Oderem o perspektywie wyniesienia na ołtarze Edmunda Wojtyły, brata Jana Pawła II..

 

Jest też Gość Extra poświęcony Eucharystii w cenie 12 zł.

 

  1. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki (pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.)

 

  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Paweł Furgał i śp. Krystyna Podgórska. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek

 

SŁOWO ADMINISTRATORA APOSTOLSKIEGO DIECEZJI PŁOCKIEJ

O Autorze