OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 17 maja 2020

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego

2. W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych.

3. Od dzisiaj w naszym kościele i kaplicy zostaje zwiększona liczba wiernych uczestniczących w Mszach Św. Decyzją władz państwowych jest to 1 osoba na 10m². Po dokonaniu pomiarów w kościele może przebywać jednocześnie 35 osób, a w kaplicy 17 osób. Do dyspozycji pozostaje również teren przykościelny z ławkami, który jest nagłaśniany. Jednocześnie przypominam o obowiązku zakładania maseczek ochronnych i zachowaniu odstępów.

4. Jutro przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Będzie to również trzeci i najważniejszy dzień obchodzonego ku Jego czci Triduum. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie za wstawiennictwem papieża Polaka. O godz. 9.30 Godzinki. Msze św. zaś o godz. 10.00, 12.00 i 18.00. Po Mszy świętej o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja. Po Mszy o godz. 18.00 nabożeństwo majowe. O 21.00 Apel Jasnogórski i zakończenie Triduum. Szczegóły w gablocie oraz na facebooku i stronie parafialnej. Pamiętając o Wielkim Polaku – św. Janie Pawle II wywieśmy flagi oraz udekorujmy nasze okna. Jeszcze dziś o godz. 21.00 zapraszam na Apel Jasnogórski przy pomniku Jana Pawła II w intencji naszych rodzin i parafii

5. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

6. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.00

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł.; 50 zł., 50 zł.; 50 zł.

9. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: Niewiele brakowało, a Jan Paweł II by się nie urodził. O heroicznej decyzji Wojtyłów dotyczącej urodzenia przyszłego papieża.

10. „W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne „Santo subito – Prorok naszych czasów”, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.
Koncert został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia.

Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania!”.

Płock, dnia 15 maja 2020 r.

+ Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny