OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU C – 28 listopada 2021

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.
 2. Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele będą w środy i soboty o godz. 17.00 Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości, całymi rodzinami, z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść. Roraty dla dzieci w każdą środę o godz. 17.00. Dzieci będą otrzymywać naklejki. Za zebranie wszystkich czterech każdy otrzyma świąteczna niespodziankę.

Zachęcam również do nabywania specjalnego kalendarza adwentowego dla rodzin z zadaniami adwentowymi. Jest to piękne przygotowanie duchowe do świąt, które angażuje całą rodzinę.

 1. Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii – Renowacja (odnowienie Misji Świętych) będą od 19 do 21 grudnia.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi od godz. 18.00. Msza św. o godz. 18.30.

 1. W sobotę Msza św. ku czci Matki Bożej – roraty o godz. 18.00.
 2. Za tydzień I niedziela miesiąca- adoracyjna.
 3. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie po 6 małe i po 12 duże. Zachęcam do nabywania na stół wigilijny.
 4. Możemy nabywać nasz parafialny kalendarz jubileuszowy z historia parafii na 2022 rok. Cena wynosi 15 zł. Zachęcam serdecznie do nabywania. Jest to dla nas, jako Parafian, piękna pamiątka i może również służyć, jako prezent dla bliskich i znajomych.
 5. We wtorek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.
 6. W piątek, 3 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich. Tego dnia obchodzony jest Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Będziemy modlić się za wszystkich misjonarzy oraz prosić o nowe powołania misyjne, aby światło Ewangelii docierało do wszystkich ludzi.
 7. W sobotę, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.
 8. Najbliższa niedziela, 5 grudnia, będzie 2. niedzielą Adwentu. To także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.
 9. Bóg zapłać ofiarodawcom i Wszystkim, którzy wykazali dobrą wolę i podjęli się w tym roku roznieść poświęcony opłatek na stół wigilijny do rodzin w naszej parafii! Jednocześnie bardzo proszę o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej po opłatki i listy z pieczęcią parafialną na tych odcinkach, gdzie jeszcze nie zostały odebrane.
 10. Bóg zapłać p. Monice Ciecierskiej za wieniec adwentowy przed ołtarzem.
 11. W zakrystii lub kancelarii można nabywać okolicznościowe cegiełki, z których dochód przeznaczony będzie na budowę marmurowego ołtarza głównego w Kościele Parafialnym. Cegiełki mają wartości: 50, 100, 200, 500 oraz 1000 zł, a każda z nich ma inny wzór. Ofiarodawcy zostaną wpisani do kroniki parafialnej.
 12. We współpracy z Papieskim Stowarzyszaniem Pomocy Kościołowi w Potrzebie organizowana jest w naszej diecezji zbiórka elektroodpadów (komputery, TV, radia, telefony, pralki, lodówki, kable, baterie itp.) na cel misyjny. Elektrośmieci można zostawiać w dniach 3,4 i 6 grudnia na podwórku przy plebanii. Szczegóły w ulotkach które pobrać pod chórem.
 13. Dziś ostatni raz w godz. od 07.00 do 17.00 przy cmentarzu jest wystawiona przyczepa. Proszę wrzucać do niej WYŁĄCZNIE uschnięte i zmarznięte chryzantemy. Zdejmujemy doniczki i folię. Doniczki wkładamy jedną w drugą i stawiamy przy kontenerze. Po niedzieli chryzantemy wrzucamy do kontenera na śmieci. Ograniczy to koszty wywozu śmieci z cmentarza. Proszę tak zaplanować obecność na cmentarzu, by skorzystać z tej możliwości.
 14. Trwający w Kościele Synod, w zamyśle papieża Franciszka, ma być czasem wsłuchiwania się w głos wierzących. Dlatego do puszki przy wyjściu z kościoła z napisem: Pytania synodalne, będziemy mogli wrzucać nasze pytania, sugestie, dotyczące zarówno naszego Kościoła lokalnego, jak i Kościoła powszechnego. Zostaną one przekazane do koordynatorów Synodu na poziomie diecezjalnym.
 15. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: kalendarz ścienny na 2022r
 16. Jest również mały Gość z lampionem roratnim.
 17. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 18. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Bogumiła Obrębska. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

O Autorze