OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – OFIAROWANIE PAŃSKIE – 2 lutego 2020

l. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Niekiedy dzień ten nazywano także świętem Symeona. Jak pamiętamy z kart Ewangelii, Maryja złożyła Dzieciątko w ręce świątobliwego starca Symeona. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

2. W wydarzeniu Ofiarowania Pańskiego wyjątkowa jest też obecność starców Symeona i Anny. Dlatego dziś modlimy się w intencji ludzi w podeszłym wieku. Sędziwi Symeon i Anna pokazują nam, że u schyłku życia można dostrzec sprawy, których nie dostrzegają inni. Są oni także niezrównanymi nauczycielami trudnej i zapomnianej umiejętności przygotowania się do odejścia z tego świata.

3. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej.

Ofiary składane na tacę przeznaczone są na zakony klauzurowe. Bóg zapłać!

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek na mszy o godz. 17.00 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

5. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Od godz. 16.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.  

6. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 24 czerwca.

7. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 odbiór nowych alb do I Komunii Św.

8. Bóg zapłać za pomoc w uprzątnięciu dekoracji bożonarodzeniowej kościoła. Pracowali: P. Marcin Gburzyński, P. Renata Wrońska, Bartosz Wroński, P. Urszula Baczyńska, P. Anna Milewska, P. Janusz Orzepowski, P. Krystyna Baur, P. Bożena i Krzysztof Rutkowscy, P. Kamil Baur i P. Łukasz Turadek.

7. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone na kościół z okazji kolędy. Dziękuje wszystkim, którzy mnie wozili. Dziękuje za posiłki – Bóg zapłać!

8.  Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

9. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: o Chiarze Lubich, założycielce Ruchu Focolari.

10. Jest „Nasza Arka” a tematem przewodnim: Gabriel od Matki Bożej Bolesnej – święty uśmiechu.

11. Sprawozdanie z kolędy.

O Autorze