OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO C – 09 stycznia 2021

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

1. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

1. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.

1. Dziś II niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!

1. Dziś po Mszy o godz. 8.30 pani krawcowa będzie brała miary na nowe alby. Tego dnia wpłacamy także zaliczki na nowe stroje.

1. W tym roku podobnie, jak w ubiegłym, stosując się do zaleceń ks. Biskupa, które obowiązują z ubiegłego roku, w trosce o bezpieczeństwo oraz aby żaden dom w parafii nie pozostał bez modlitwy i błogosławieństwa, są odprawiane Msze Św. Kolędowe w intencji poszczególnych wiosek i ulic. Na mszę św. w wyznaczonym dniu zapraszam przedstawicieli rodzin, którzy odbiorą pakiety kolędowe. Po powrocie do domu w gronie rodziny należy odmówić otrzymane modlitwy oraz poświęcić dom. Podczas odbioru pakietów kolędowych będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na kościół zgodnie ze zwyczajem parafialnym. Będą one przeznaczone na spłatę pozostałego zadłużenia związanego z remontem plebanii. Koperty proszę podpisać, abym mógł odnotować złożone ofiary w kartotece.

Bóg zapłać za ofiary na Kościół składane podczas Mszy Św. Kolędowych.

1. Możemy nabywać nasz parafialny kalendarz jubileuszowy z historia parafii na 2022 rok. Cena wynosi 15 zł. Zachęcam serdecznie do nabywania. Jest to dla nas, jako Parafian, piękna pamiątka i może również służyć, jako prezent dla bliskich i znajomych.

1. W zakrystii lub kancelarii można nabywać okolicznościowe cegiełki, z których dochód przeznaczony będzie na budowę marmurowego ołtarza głównego w Kościele Parafialnym. Cegiełki mają wartości: 50, 100, 200, 500 oraz 1000 zł, a każda z nich ma inny wzór. Ofiarodawcy zostaną wpisani do kroniki parafialnej.

1. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” od nowego roku cena 8 zł., a w nim: kartonowe pudełko na 12 płyt Biblii Audio.

1. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.