OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20.11.2022 r.

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

1. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

1. Dzielenie się opłatkiem w czasie tych świąt jest pięknym i wymownym zwyczajem religijnym. Zwyczaj ten należy podtrzymywać i ubogacać treściowo. Dzielenie się opłatkiem połączone ze składaniem życzeń jest wyrazem naszej dobrej woli, życzliwości i miłości. Zwyczaj dzielenia się opłatkiem wywodzi się z Eucharystii. W tym roku o rozniesienie opłatka serdecznie proszę te osoby, które roznosiły w ubiegłych latach. Osoby te będą miały listę z pieczęcią parafialną. Opłatki zostały poświęcone na Mszy o godz. 8.30. Bardzo proszę osoby roznoszące o zgłaszanie się po opłatki i listę z pieczęcią. Za opłatek tradycyjnie składamy dobrowolna ofiarę.

1. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

1. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, pani organistce, scholi, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

1. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem.

1. W następna niedzielę po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  2. W tym tygodniu został zakupiony gaz do ogrzewania kościoła. Faktura do zapłaty to 4200 zł. W następną niedzielę proszę o ofiary na tacę na pokrycie tych kosztów.
  3. Sprzątając z grobów chryzantemy nie wrzucamy ich do kontenera, tylko stawiamy na parkingu wzdłuż, od strony szosy w doniczkach.
  4. Od poniedziałku 21 listopada możemy składać wnioski na zakup preferencyjny opału. Wniosek możemy pobrać z internetu, albo w urzędzie gminy w biurze podawczym.
  5. Do 15 grudnia zostanie wykonany nowy ołtarz w kościele. Brakuje jeszcze 2500 zł. Możemy nabywać cegiełki na ten cel. Są po 50, 100, 200, 500 i 1000 zł.
  6. Bóg zapłać panu Wojciechowi Wielgowi i wspierającemu go Antoniemu Zwolińskiemu za prace przy kościele, kaplicy i plebanii związane z przeglądem budynków.
  7. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: o podjętej przez współczesnych malarzy próbie namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego według wizji siostry Faustyny. Jest również „Mały Gość” z dodatkiem – adwentową zdrapką.
  8. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.