OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 25.04.2021 r.

  1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.

 

  1. W sobotę rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będzie codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
  2. We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja, będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.
  3. W Kaplicy w Ślubowie suma odpustowa o godz. 12.00, którą odprawi ks. kan. Ryszard Berk Proboszcz Parafii Łopacin. Po Mszy św. adoracja. Nie będzie procesji.

 

  1. W niedzielę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

 

  1. Za tydzień I niedziela miesiąca – adoracyjna. Po sumie nie będzie procesji.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł.

 

  1. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki (pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.)

 

  1. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: Tekst porównujący stosowane obecnie szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Mały Gość: obraz z wizerunkiem św. Józefa z okazji trwającego roku św. Józefa.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Sp. Anna Kanigowska i śp. Janina Niesłuchowska. Polećmy je miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….

Ogłoszenie Metanoia

O Autorze