OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 08.05.2022 r.

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 3. Trwają codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele po Mszy św. o godz. 18.00, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.
 4. W majowe piątki organizujemy Rowerowe Nabożeństwa Majowe. Spotykamy się przed Kościołem Parafialnym w Gąsocinie o 18.30 i ruszamy do wybranej kapliczki na terenie naszej parafii, aby dołączyć do modlitwy prowadzonej przez mieszkańców danej wioski. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjechać rowerem o 18.30 pod kościół. Trasa: Gąsocin – Koźniewo Łysaki – najbliższy piątek – 13 maja.
 5. Bóg zapłać wszystkim obecnym na odpuście w Ślubowie. Szczególnie dziękuję osobom, które przygotowały na tę uroczystość naszą kaplicę oraz asyście procesyjnej i dziewczynkom sypiącym kwiatami.
 6. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną.
 7. W środę o godz. 16.00 próba do Generalnej Komunii Św.
 8. W sobotę o godz. 16.00 próba do I Komunii Św.
 9. 14 maja nasza schola Soli Deo weźmie udział w eliminacjach do diecezjalnego konkursu Sacrosong. Trwają intensywne przygotowania. Bóg zapłać dzieciom i młodzieży za zaangażowanie i solidne uczęszczanie na próby.
 10. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II.
 11. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.
 12. Dziś II niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!
 13. Bóg zapłać osobom, które wykonały prace porządkowe na cmentarzu parafialnym. Pracowali: p. Grzegorz Świtalski, p. Wojciech Świtalski, p. Mariusz Syski oraz panie: Stanisława Kobyłecka, Alina Muchowska, Agnieszka Nowakowska, Anastazja Krupińska i Paulina Świtalska.

14 maja w parafii M B Fatimskiej w Ciechanowie odbędzie się wieczór modlitewny z ks. Teodorem Sawielewiczem znanym z ewangelizacyjnego portalu społecznościowego TeoBańkologia. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 1. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 500 zł. i 100 zł.
 2. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: kolejna płyta z Biblią Audio.
 3. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki (pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.)
 4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Marcin Bramowicz. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

O Autorze