OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 stycznia 2023

 1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.

 

 1. W środę, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

 1. W czwartek, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.

 

 1. W piątek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 29 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.

 

 1. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Dzieci i młodzież przygotowuje zeszyty od religii a kandydaci do bierzmowania również indeksy.

Pojazdy na kolędę proszę na godz. 8.50

 1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone na kościół z okazji kolędy. Bóg zapłać za ofiary, dziękuję wszystkim, którzy mnie wozili. Dziękuje za posiłki – Bóg zapłać!
 2. Dziś po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania.
 3. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym”: artykuł wyjaśniający biblijne wzmianki o nawróceniu św. Pawła Apostoła.
  Jest też Mały Gość a w nim: modlitwa za Babcię i Dziadka.
 4. Po Mszy św. dzieci otrzymają obrazki (pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.)
 5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Janusz Rogalski i śp. Marek Sadzyński. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..

O Autorze