OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 marca 2023 r.

 1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.
 2. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.20. W niedzielę Gorzkie Żale dziś były o godz. 8.00 i 11.30, a za tydzień o godz. 8.00. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież (kandydaci do sakramentu bierzmowania) i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
 3. W poniedziałek przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.
 4. Uczeń klasy I Szkoły Podstawowej w Gąsocinie Aleksander Galas zajął III miejsce w diecezjalnym konkursie plastycznym „Starotestamentalne portrety szkicowane wyobraźnią dziecka” wykonując pracę „Rut, kobieta miłości”. W konkursie tym wzięło udział ponad 350 uczniów z całej diecezji. Serdecznie gratuluję Olkowi oraz p. katechetce Jowicie Rutkowskiej, pod której kierunkiem powstała praca konkursowa.
 5. 24.03.2023 r. po raz kolejny organizujemy NOCNA DROGĘ KRZYŻOWĄ RYCERZY NIEPOKALANEJ. Tym razem do osobistych intencji dołączamy również modlitwę o pokój na świecie. Trasa: Gąsocin – Ślubowo – Cichawy – Pustelnia Łopacin – Gąsocin. Całkowita długość 15,5 km. Zapraszamy tych, którzy chcą nocą, w skupieniu i ciszy rozważać stacje Drogi Krzyżowej. Wydarzenie rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00. Droga ma charakter prywatnego spaceru i każdy odpowiada za siebie. Osoby niepełnoletnie uczestniczą pod opieką dorosłych. Przed wyjściem wszyscy uczestnicy otrzymają dokładny opis trasy oraz w razie potrzeby treść rozważań. Zachęcamy do pobrania aplikacji „Ekstremalna Droga Krzyżowa” i korzystania z rozważań za pośrednictwem smarfona. Poruszamy się indywidualnie lub w grupach max 10 osobowych. W tym roku jest możliwość dołączenia do grupy prowadzonej przez lidera znającego trasę. Będzie kilka takich grup. Zabieramy ze sobą: ODBLASKI, latarkę, ciepłe ubrania, wygodne buty, prowiant wedle uznania oraz krzyż dowolnej wielkości (najlepiej wykonany własnoręcznie). Nie są prowadzone zapisy.
 6. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
 7. Bóg zapłać ofiarodawcom i Wszystkim, którzy wykazali dobrą wolę i podjęli się trudu zbierania ofiar! Jednocześnie bardzo proszę o zgłaszanie się do mnie po listy z pieczęcią parafialną do zakrystii lub kancelarii Parafialnej i przeprowadzenie pozostałych zbiórek.
 8. Możemy nabywać baranki wielkanocne do koszyczka ze święconką. Cena 8 zł. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na działalność charytatywną Caritasu. Bóg zapłać za wsparcie tej akcji!

Z okazji Świąt Wielkanocnych mamy również nasze parafialne karty świąteczne. Cena jednej karty wynosi 2 zł. Są dwa wzory.

 1. W piątek Droga Krzyżowa ze szczególnym udziałem dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego i ich rodziców.
 2. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 8.30 odbiór nowych alb do pierwszej Komunii.
 3. Dziś druga niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tace przeznaczone są na nasze prace parafialne. Bóg zapłać.
 4. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: blok tekstów z okazji 10. rocznicy wyboru papieża Franciszka.
 5. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

O Autorze