OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 18.04.2021 r.

1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

1. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech. Z racji na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Bóg zapłać za pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznej. Pracowali: P. Agnieszka i Janusz Orzepowscy, P. Renata i Tomasz Wrońscy, P. Bożena i Krzysztof Rutkowscy, P. Krystyna Baur.

1. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 170 zł. i 50 zł

1. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone maseczki. Od polskiego rządu przekazane do rozprowadzenia w parafii za zgodą Ks. Bp. Piotra Libery.

1. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki (pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.)

1. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: O realizowanym w Polsce, a wyjątkowym w skali światowej projekcie rehabilitacji osób, które przeszły COVID-19.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zofia Rzeczkowska, śp. Marian Dalecki, śp. Stanisława Chojnowska i śp. Hanna Głaszczka. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.