OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 01.05.2022 r.

 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.
 2. Dziś w Ślubowie przeżywamy Odpust ku czci św. Józefa Rzemieślnika. Tego dnia suma o godz. 12.00 z procesją zostanie odprawiona w kaplicy w Ślubowie. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi Ks. Mariusz Raczkowski wikariusz Parafii św. Michała w Płońsku. W kościele parafialnym msze św. o godz. 8.30 i 10.15.
 3. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
 4. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę o godz. 8.05. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
 5. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.
 6. W majowe piątki organizujemy Rowerowe Nabożeństwa Majowe. Spotykamy się przed Kościołem Parafialnym w Gąsocinie o 18.30 i ruszamy do wybranej kapliczki na terenie naszej parafii, aby dołączyć do modlitwy prowadzonej przez mieszkańców danej wioski. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjechać rowerem o 18.30 pod kościół. Pierwsza trasa: Gąsocin – Ślubowo – najbliższy piątek – 6 maja.
 7. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
 8. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.
 9. W piątek, 6 maja, w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 10. W środę o godz. 16.30 próba do Generalnej Komunii Św.
 11. W piątek o godz. 16.00 próba do I Komunii Św.
 12. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

Pierwszy czwartek miesiąca. Jak pamiętamy, jest to dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii na Mszy św. o godz. 18.00.

Pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 18.00. Natomiast wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i okazja do spowiedzi będzie od godz. 17.30.

Pierwsza sobota po Mszy Św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Matki Bożej.

 1. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
 2. Za tydzień II niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!
 3. Bóg zapłać za pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznej. Pracowali: P. Agnieszka i Janusz Orzepowscy, P. Renata i Tomasz Wrońscy, P. Bożena i Krzysztof Rutkowscy, P. Urszula Baczyńska, P. Anna Milewska i P. Krystyna Baur.
 4. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł., 100 zł. i 100 zł.
 5. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: historia nabożeństwa majowych
 6. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki (pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.)
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Teresa Wodzyńska i śp. Bronisław Bramowicz. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

O Autorze