OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 05 marca 2023 r.

1.Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Po Mszach św. zbiórka do puszek na misje.

  1. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00. W niedzielę Gorzkie Żale dziś były o godz. 8.00, a za tydzień o godz. 11.30. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież (kandydaci do sakramentu bierzmowania) i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  2. W środę, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
  3. Bardzo proszę o rozpoczęcie zbiórek na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Po listy z pieczęcią parafialną można się zgłaszać do zakrystii lub do kancelarii parafialnej.
  4. W najbliższy piątek o godz. 17.00 Droga krzyżowa ze szczególnym udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Zapraszam dzieci i ich rodziców.
  5. Możemy nabywać baranki wielkanocne do koszyczka ze święconką. Cena 8 zł. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na działalność charytatywną Caritasu. Bóg zapłać za wsparcie tej akcji!
  6. Z okazji Świąt Wielkanocnych mamy również nasze parafialne karty świąteczne. Cena jednej karty wynosi 2 zł. Są dwa wzory.
  7. Do kościoła parafialnego został zakupiony świecznik ołtarzowy oraz podstawa pod paschał w tym samym stylu, co miejsce przewodniczenia.

 

  1. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tace przeznaczone będą na nasze prace parafialne. Bóg zapłać.

 

  1. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: wielkopostna katecheza o uczynku miłosierdzia „nieumiejętnych pouczać”.
  2. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

O Autorze