OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 24.04.2022 r.

  1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.

 

  1. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne Caritas. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

 

  1. Ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo majowe będzie codziennie po Mszy o godz. 18.00. Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel. Zachęcam także do odprawiania nabożeństwa majowego przy Przydrożnych Krzyżach i figurkach Matki Bożej.

 

  1. W następną niedzielę, 1 maja w Ślubowie będziemy przeżywać Odpust ku czci św. Józefa Rzemieślnika. Tego dnia suma o godz. 12.00 z procesją zostanie odprawiona w kaplicy w Ślubowie. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi Ks. Mariusz Raczkowski wikariusz Parafii św. Michała w Płońsku. W kościele parafialnym msze św. o godz. 8.30 i 10.15.

 

  1. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

 

  1. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia. Msza Święta tego dnia w naszej świątyni o godz. 18.00.
  2. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.
  3. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna (procesja po mszy św. o godz. 12 w Ślubowie. Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.

Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: dodatek – ulotka z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego po polsku, ukraińsku i rosyjsku.

  1. Jest też „Mały Gość”: a w nim: magnes z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego.

Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki (pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.)

O Autorze