OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 11.04.2021 r.

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”

1. Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami.

1. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

1. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 200 zł, 100 zł. 100 zł. i 50 zł

1. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone maseczki. Od polskiego rządu przekazane do rozprowadzenia w parafii za zgodą Ks. Bp. Piotra Libery.
  2. W sobotę o godz. 17.15 w kościele p. krawcowa będzie rozprowadzała nowe alby do I Komunii Św. Proszę o odbiór.

1. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki (pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.)

1. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: obrazek z wizerunkiem Najświętszego Serca Jezusa.

1. Zapowiedzi: Ciecierski Marcin (kawaler) par. Matki bożej Fatimskiej w Ciechanowie i Lis Ewa (panna) par. tutejsza – zapowiedź 2.

Radosław Federewicz (kawaler) par. tutejsza i Aleksandra Leśnikowska (panna) par. tutejsza – zapowiedź 1.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Zbigniew Plicha. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.