OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ADWENTU C – 05 grudnia 2021

 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.
 2. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca- adoracyjna.
 3. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
 4. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msza Święta tego dnia o godz. 17.00.
 5. Zapraszam do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele są w środy i soboty o godz. 17.00 Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości, całymi rodzinami, z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść. Roraty dla dzieci w każdą środę o godz. 17.00. Dzieci będą otrzymywać naklejki. Za zebranie wszystkich czterech każdy otrzyma świąteczna niespodziankę.
 6. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie po 6 małe i po 12 duże. Zachęcam do nabywania na stół wigilijny.
 7. Możemy nabywać nasz parafialny kalendarz jubileuszowy z historia parafii na 2022 rok. Cena wynosi 15 zł. Zachęcam serdecznie do nabywania. Jest to dla nas, jako Parafian, piękna pamiątka i może również służyć, jako prezent dla bliskich i znajomych.

Bóg zapłać druhom strażakom za usunięcie drzew przy kościele.

 1. Bóg zapłać ofiarodawcom i Wszystkim, którzy wykazali dobrą wolę i podjęli się w tym roku roznieść poświęcony opłatek na stół wigilijny do rodzin w naszej parafii! Jednocześnie bardzo proszę o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej po opłatki i listy z pieczęcią parafialną na tych odcinkach, gdzie jeszcze nie zostały odebrane.
 2. W zakrystii lub kancelarii można nabywać okolicznościowe cegiełki, z których dochód przeznaczony będzie na budowę marmurowego ołtarza głównego w Kościele Parafialnym. Cegiełki mają wartości: 50, 100, 200, 500 oraz 1000 zł, a każda z nich ma inny wzór. Ofiarodawcy zostaną wpisani do kroniki parafialnej.
 3. Za tydzień II niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!
 4. We współpracy z Papieskim Stowarzyszaniem Pomocy Kościołowi w Potrzebie organizowana jest w naszej diecezji zbiórka elektroodpadów (komputery, TV, radia, telefony, pralki, lodówki, kable, baterie itp.) na cel misyjny. Elektrośmieci można zostawiać w dniach 3,4 i 6 grudnia na podwórku przy plebanii. Szczegóły w ulotkach które pobrać pod chórem.
 5. Trwający w Kościele Synod, w zamyśle papieża Franciszka, ma być czasem wsłuchiwania się w głos wierzących. Dlatego do puszki przy wyjściu z kościoła z napisem: Pytania synodalne, będziemy mogli wrzucać nasze pytania, sugestie, dotyczące zarówno naszego Kościoła lokalnego, jak i Kościoła powszechnego. Zostaną one przekazane do koordynatorów Synodu na poziomie diecezjalnym.
 6. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: Rekolekcyjna medytacja o oczekiwaniu na Mesjasza.
 7. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Mieczysław Kuciński. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

O Autorze