OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 lutego 2023

 1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

 

 1. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00. W niedzielę Gorzkie Żale dziś były o godz. 8.00, za tydzień również o godz. 8.00. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież (kandydaci do sakramentu bierzmowania) i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post. Na stoliku jest wyłożona księga, do której możemy wpisywać swoje postanowienia – oficjalnie bądź anonimowo lub wpisać tylko swoje imię i nazwisko. Niech to będzie jednocześnie prośba do Boga, aby udzielił nam sił do wytrwania w naszych postanowieniach.

 

 1. Nasze rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w tym roku od 26 do 28 marca, poniedziałek i wtorek – spowiedź w poniedziałek i we wtorek).

 

 1. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: o godz. 17.00, a Msza Święta wieczorna po Drodze Krzyżowej.

 

 1. W sobotę, 4 marca, przypada liturgiczne święto Świętego Kazimierza, królewicza.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie na Mszy św. o godz. 17.00;

– w piątek możliwość spowiedzi w trakcie Drogi Krzyżowej od godz. 17.00.

– w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 17.00.

 

 1. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca – adoracyjną.

 

 1. Najbliższa niedziela, 05 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Po Mszach św. zbiórka do puszek na misje.

 

 1. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Ukrainę.

 

 1. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: O upomnieniu grzeszących.

Jest też Mały Gość a w min: Część miarki na Wielki Post.

 

 1. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

O Autorze