Intencje mszalne 27 – 03 października 2021 r.

Poniedziałek  (27.09) – godz. 18.00 – + Waldemara Tarwackiego i Andrzeja Bodziewskiego;  godz. 18.30 – + Janinę Niesłuchowską (27 Greg.) Wtorek (28.09)godz. 9.00 – o szczęśliwą operację i zdrowie dla Gabrysia;godz. 18.00 – + Czesława Dąbrowskiego w 2 rocz. śm.; godz. 18.30 – + Janinę Niesłuchowską (28 Greg.) Środa  (29.09) – godz. 17.30 – + Michalinę (imieninowa), Bolesława i Jacka Gburzyńskich ; godz. 18.00 – + Janinę Niesłuchowską (29 Greg.) – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; godz.18.30 – + Wacława Podsiadlika, Janinę, Wacława, Stefana i Wincentego Daniszewskich Czwartek (30.09) – godz. 18.00 – + Wojciecha Kordeckiego od żony, syna, synowej i wnuczki; godz. 18.30 – + Janinę Niesłuchowską (ostatnia Greg.) Piątek (01.10) – godz. 17.00 – + Stanisława, Albinę i Tadeusza Wynimko; godz. 17.30 – + Kazimierza Damięckiego w 35 rocz. śm. Sobota (02.10) – godz. 17.00 – + Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Eugenii Kunkowskiej; godz. 17.30 – + Stanisława Winnickiego w 4 rocz. śm.; Niedziela  (03.10) – godz. 8.00 – Godzinki; godz. 8.30 – + Mirosława Ciecierskiego w 11 rocz. śm. i Grzegorza Ciecierskiego oraz Genowefę i Adama Kurłowskich; godz. 10.15 – (Ślubowo) o Boże błogosławieństwo dla Kariny i Maksymiliana Żakowskich (ślubna); godz.12.00 – o Boże błogosławieństwo dla Olgi i Mateusza Mirys (ślubna)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA B – 26.09.2021

 1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.
 2. Składam serdeczne podziękowanie całej wspólnocie parafialnej za zaangażowanie w przygotowanie naszych jubileuszy: 50-lecia powstania parafii oraz 60-lecia konsekracji Kościoła Parafialnego. Ks. biskup Piotr był zachwycony bogatą liturgią Mszy Św., frekwencją oraz przygotowanymi przed kościołem: tortami, wystawą, koncertem i innymi atrakcjami. Podkreślił nasz wysiłek włożony nie tylko w budowę i utrzymanie świątyni, ale też zaangażowanie w duchowy Kościół. Dziękuję serdecznie osobom i grupom, które miały szczególny wkład w przygotowanie uroczystości: ministrantom, chórowi, scholi Soli Deo oraz osobom wspomagającym, lektorom, przedstawicielom placówek oświatowych, pocztom sztandarowym, druhom strażakom, Radzie Parafialnej, paniom, które przygotowały i ofiarowały pyszne torty oraz tym którzy je kroili i podawali, paniom które przygotowały obiad, p. Agnieszce za dekoracje kwiatowe, panu za udostępnienie namiotu. Dziękuję również za uporządkowanie terenu przy kościele i plebanii, p. Janowi Kurnycie za naprawę schodów wejściowych, paniom za wystawę zdjęć, przygotowanie sceny do koncertu i nagłośnienie panu Januszowi oraz panu, który wykonał pamiątkowe materiały z drona. Dziękuję również zespołowi Moja Rodzina za uświetnienie tej uroczystości, p. Krzysztofowi Kępce za ofiarowaną piękna rycinę z naszym kościołem oraz wszystkim za wszelkie dobro, gdyż nie chciałbym nikogo pominąć, a osób zaangażowanych było bardzo dużo.
 3. Po Mszy św. o godz. 12.00 rozdane zostaną nagrody w jubileuszowym konkursie plastycznym. Dzisiaj i w następną niedzielę można jeszcze oglądać wystawę zdjęć. Jest ona dwustronna. Za tydzień udostępniona będzie druga strona.
 4. Osoby, które udostępniły archiwalne zdjęcia na wystawę mogą zgłaszać się po odbiór.
 5. Jutro Światowy Dzień Turystyki.
 6. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia.
 7. W piątek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniania przez wielu świętych. Również nasz rodak papież św. Jan Paweł II nie rozstawał się z różańcem. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 16.30. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nich. (Dla dzieci będzie konkurs Różańcowy i losowanie każdego dnia figurki Matki Bożej). Kandydaci do bierzmowania za wpisem do indeksu i dzieci przygotowujące się do pierwszej i generalnej komunii św. minimum raz w tygodniu przychodzą na różaniec. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

Od października tradycyjnie Msze św. w tygodniu o godz. 17.00 po Nabożeństwie Różańcowym.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele od godz. 16.30. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną podczas nabożeństwa różańcowego.
 2. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.
 3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Sumie procesja. Zapraszam asystę procesyjną i dziewczynki sypiące kwiatami.
 4. W zakrystii lub kancelarii można nabywać okolicznościowe cegiełki, z których dochód przeznaczony będzie na budowę marmurowego ołtarza głównego w Kościele Parafialnym. Chciałbym, aby z okazji 50-lecia parafii powstał nowy, marmurowy ołtarz, który będzie pasował do całego wystroju prezbiterium, jako wyraz wdzięczności nas wszystkich za pół wieku istnienia naszej wspólnoty. Cegiełki mają wartości: 50, 100, 200, 500 oraz 1000 zł, a każda z nich ma inny wzór. Ofiarodawcy zostaną wpisani do kroniki parafialnej.
 5. Są jeszcze pamiątki z jubileuszu: kubki, kalendarze, magnesy na lodówkę oraz długopisy. Można je nabywać przy stoliku po prawej stronie.
 6. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 1100 zł. i 50 zł.
 7. Dziś po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na Katolickie Radio Diecezji Płockiej.
 8. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: artykuł o naszym jubileuszu 50-lecia parafii Gąsocin. Zamówiłem więcej egzemplarzy, zachęcam do nabywania. Cena – 6zł
 9. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Anna Radwańska. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

Intencje mszalne 20 – 26 września 2021 r.

Poniedziałek  (20.09) – godz. 18.00 – + Andrzeja Ropiak w rocz. śm. oraz Mariannę i Władysława Ropiak;  godz. 18.30 – + Janinę Niesłuchowską (20 Greg.) Wtorek (21.09)godz. 18.00 – + Józefę Bramowicz w 2 rocz. śm. i zmarłych z rodziny Cieślak; godz. 18.30 – + Janinę Niesłuchowską (21 Greg.)

Środa  (22.09) – godz. 18.00 – + Janinę Niesłuchowską (22 Greg.) – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; godz.18.30 – + Teresę Łączyńską Czwartek (23.09) – godz. 18.00 – + Janinę Niesłuchowską (23 Greg.); godz. 18.30 – + Janusza Błaszkowskiego (7/13) Piątek (24.09) – godz. 18.00 – + Bronisławę Gostuł w rocz. śm. i Henryka Gostuł od dzieci; godz. 18.30 – + Janinę Niesłuchowską (24 Greg.)

Sobota (25.09) – godz. 17.00 – + dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Barbary i Mieczysława Chorzelewskich w  50 rocz. ślubu ; godz. 17.30 – + Janinę Niesłuchowską (25 Greg.); godz. 18.00 – + Anastazję i Eugeniusza Chojnowskich; godz. 18.30 – + Katarzynę Gburzyńską w 7 rocz. śm.

Niedziela  (26.09) – godz. 8.00 – Godzinki; godz. 8.30 – + Michalinę i Bolesława Gburzyńskich; godz. 10.15 – (Ślubowo) + Zofię Kordalewską ; godz.12.00 – + Janinę Niesłuchowską (26 Greg.)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA B – 19.09.2021

 1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

 

 1. Pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie pielgrzymki dzieci i młodzieży do Rostkowa z okazji święta św. Stanisława Kostki.

 

 1. W czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka.

 

 1. Dziś obchodzimy jubileusz 50-lecia istnienia naszej parafii oraz 60-lecia konsekracji Kościoła Parafialnego. Zapraszam: społeczności naszych szkół, strażaków, grupy parafialne, dzieci, młodzież oraz wszystkich parafian i gości na uroczystą dziękczynną Mszę. Św. o godz. 12.00, którą będzie sprawował J. E. ks. Biskup Piotr Libera. Dziś po mszy odbędzie się również koncert zespołu „Moja rodzina”, zostanie odsłonięta tablica upamiętniające pierwszego proboszcza Parafii Gąsocin – ks. prał. Władysława Stradzę. Ponadto w imieniu Rady Parafialnej zapraszam wszystkich na jubileuszowy tort oraz wystawę archiwalnych zdjęć z lat 1961 – 2021 (około 500 zdjęć). Każdy otrzyma pamiątkową pocztówkę. Zachęcam również do nabywania w tym dniu okolicznościowych pamiątek: kalendarze parafialne z historią, magnesy, długopisy oraz kubki.
 2. W zakrystii lub kancelarii można nabywać okolicznościowe cegiełki, z których dochód przeznaczony będzie na budowę marmurowego ołtarza głównego w Kościele Parafialnym. Chciałbym, aby z okazji 50-lecia parafii powstał nowy, marmurowy ołtarz, który będzie pasował do całego wystroju prezbiterium, jako wyraz wdzięczności nas wszystkich za pół wieku istnienia naszej wspólnoty. Cegiełki mają wartości: 50, 100, 200, 500 oraz 1000 zł, a każda z nich ma inny wzór.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł. i 100 zł.

 

 1. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: artykuł o objawieniach Matki Bożej w La Salette

 

 1. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Intencje mszalne 13 – 19 września 2021 r.

Poniedziałek  (13.09) – godz. 17.30 – + Janinę Niesłuchowską (13 Greg.);  godz. 18.00 – + Tadeusza Mrozow w 27 rocz. śm. Wtorek (14.09)godz. 18.00 – + Jana Kobyłeckiego (2/7); godz. 18.30 – + Janinę Niesłuchowską (14 Greg.) Środa  (15.09) – godz. 18.00 – + Danutę Królak, Stanisława i Sabinę Moczarskich oraz Eugeniusza i Melicent Moczarskich – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; godz.18.30 – + Janinę Niesłuchowską (15 Greg.) Czwartek (16.09) – godz. 17.30 – + Janinę Niesłuchowską (16 Greg.); godz. 18.30 – + Danutę i Stanisława Dąbrowskich Piątek (17.09) – godz. 18.00 – + Józefa Kuska w rocz. śm. ; godz. 18.30 – + Janinę Niesłuchowską (17 Greg.) Sobota (18.09) – godz. 18.00 – za dzieci i młodzież ; godz. 18.30 – + Janinę Niesłuchowską (18 Greg.) Niedziela  (19.09) – godz. 8.00 – Godzinki; godz. 8.30 – + Janinę i Władysława Kwiatkowskich oraz Władysławę, Edwarda i Kazimierza Śmierskich ; godz. 12.00 JUBILEUSZ  pod przewodnictwem J. E. ks. Bp Piotra Libery – za Parafian i Gości; godz.17.00 – (Ślubowo)+ Zbigniewa Pilichę (3/10); godz. 18.00 – + Janinę Niesłuchowską (19 Greg.)