Intencje mszalne 01 – 07 czerwca 2020

Poniedziałek  (01.06)godz. 10.00 – za Parafian; godz. 18.00 – + Piotra Metera (7/10)

Wtorek (02.06)godz. 18.00 – + Kazimierza w I rocz. śm. i Dariusza w 7 rocz. śm. Łebkowskich; godz. 18.30 – + Barbarę Janowską (7/8)

Środa  (03.06) – godz. 18.00 – + Wacławę Kolak (1/8); 18.30 – + Danutę Skóra (17/18)

Czwartek (04.06) – godz. 18.00 – dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Moniki i Michała Bystrzak w 17 rocz. ślubu; godz. 18.30 – + Jerzego Brukwicz (ostatnia)

Piątek  (05.06) – godz. 18.00 – + Janinę Wasilewską; godz.18.30 – +

Sobota (06.06) – godz. 18.00 – + Andrzeja, Władysławę i Konstantego Makowskich; godz.18.30 – + Krzysztofa Bugalskiego w 30 rocz. śm.

Niedziela  (07.06) – godz. 8.00 – Godzinki; 8.30 – + r-ców Rozalię i Bolesława Owczarczyk i brata Jana Owczarczyka; godz.1015 – + Władysławę Napiórkowską i Józefa Napiórkowskiego; 12.00 – dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Sylwii i Andrzeja Ulatowskich w 20 rocz. ślubu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 31 maja 2020

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2. Biskup płocki odwołuję ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane w związku ze zniesieniem limitów wiernych w kościołach. Utrzymuję do odwołania dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane dla: – osób w podeszłym wieku,  – osób z objawami infekcji – osób, które czują obawę przed zarażeniem. Nadal obowiązuje zakładanie maseczek w budynku.

3. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.

Msze św. o godz. 10.00 i 18.00.

4. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla dzieci, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

5. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy o godz. 18.00 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

6. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek. Msza Święta o godz. 18.00. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W naszym kościele od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Msza Święta pierwszopiątkowa o godz. 18.00. W pierwszą sobotę wieczorna Msza Święta o godz. 18.00, a po niej pierwszosobotnie nabożeństwo.

8. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

9. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia. Jest to pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna.

10. Zgodnie z zarządzeniem ks. biskupa w tym procesja Bożego Ciała nie wychodzi na ulice, tylko odbędzie się 3 razy wokół Kościoła. W związku z tym nie przygotowujemy tradycyjnych 4 ołtarzy. Będzie jeden – symboliczny na terenie przykościelnym.

11. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł.,.

12.  Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: Jak wygląda proces beatyfikacyjny dzieci i czy różni się od tego, w jaki sposób Kościół bada świętość dorosłych.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Wacława Kolak. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

14. Komunikat szkoły katolickie

Transmisje Mszy św.

Zapraszamy na transmisję on-line z naszego kościoła:
Niedziela – godz.. 8.00
Msza św. o godz. 8.00 będzie również transmitowana na kanale You Tube Parafia Gąsocin

Biskup Płocki odwołuje dyspensę

Biskup Płocki odwołuje ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej i w święta nakazane.