Ogłoszenia z dnia 29 kwietnia 2018 r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 29 kwietnia 2018

1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.
  2. Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.
  3. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
  4. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele po Mszy św. o godz. 18.00, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii. W Kaplicy w Ślubowie o godz. 19.00. Zapraszam!
  5. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.
  6. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Jest to święto nakazane i obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu z racji czwartku przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Podczas adoracja możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  8. W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi podczas Mszy Świętej i nabożeństwa majowego.
  9. W następna niedzielę przypada I niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Sumie procesja. Zapraszam asystę i dziewczynki sypiące kwiatami.
  10. 1 maja w Kaplicy w Ślubowie będziemy przeżywać Odpust ku czci św. Józefa Rzemieślnika. Suma odpustowa o godz. 12.00 z procesją. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi Ks. kan. Ryszard Berg – proboszcz Parafii Łopacin. Zapraszam!
  11. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 150 zł.
  12. Po Mszy św. dzieci otrzymają obrazki (pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.)
  13. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: Rozmowa z nowym prezydentem Europejskiego Forum Nauczania Religii w szkołach, ks. Romanem Buchtą, m.in. o bierzmowaniu, które nie jest duchową maturą; oraz o dylematach rodziców broniących prawa do wychowania swoich dzieci.
  14. Jest też „Mały Gość” a w nim: szablon na laurkę dla mamy.