Ogłoszenia z dnia 22 kwietnia 2018 r.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 22 kwietnia 2018

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania.

3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę.

4. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.

5. 1 maja w Kaplicy w Ślubowie będziemy przeżywać Odpust ku czci św. Józefa Rzemieślnika. Suma odpustowa o godz. 12.00 z procesją. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi Ks. kan. Ryszard Berg – proboszcz Parafii Łopacin. Zapraszam!

6. We wtorek o godz. 16.00 próba dzieci do I Komunii Św.

7. W czwartek o godz. 16.00 próba dzieci do Generalnej Komunii Św.

8. W sobotę o godz. 16.30 próba chóru. Zapraszam!

9. Bóg zapłać Druhom strażakom za pomoc w zainstalowaniu halogenów oświetlających ołtarz.

10. Bóg zapłać nowożeńcom P. Monice i Tomaszowi Brzezińskim za kwiaty, które zdobią kościół.

11. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł., i 50 zł.

12. Po Mszy św. dzieci otrzymają obrazki (pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.)

13. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: Bezpłatny dodatek – adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exsultate” – o świętości w świecie współczesnym.

14. Jest też „Mały Gość” a w nim: szablon na laurkę dla mamy.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Andrzej Larem. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.