Ogłoszenia z dnia 19 listopada 2017 r.

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19 listopada 2017

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca.
  2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała
    w świątyni około 12 lat.
  3. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej.
  4. Kochani! W tym roku kolejny już piąty raz został wydany nasz parafialny kalendarz na 2018 rok. Zawiera piękne zdjęcia przedstawiające Kościół, otoczenie, kaplicę, a przede wszystkim wydarzenia z życia naszej parafii (zapewne wielu z nas siebie tam odnajdzie). Zaznaczone są ważne wydarzenia parafialne (odpusty, rekolekcje). Ważnym wydarzeniem dla naszej Wspólnoty Parafialnej była wizytacja kanoniczna Ks. Bp Piotra Libery. Cena wynosi 10 zł. Można go już nabywać w kościele w niedzielę po każdej mszy św. przy wyjściu (rozprowadzają ministranci), a w dni powszednie w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zachęcam serdecznie do nabywania. Jest to dla nas, jako Parafian, piękna pamiątka i może również służyć, jako prezent dla bliskich i znajomych.
  5. Możemy nabywać książkę „Wszystko o Eucharystii”. Pięknie ilustrowana. Zawiera miedzy innymi: Wybrane fragmenty Pisma Świętego o Eucharystii, celebracja Mszy św. w praktyce, wybrane pieśni eucharystyczne, galerię obrazów i zdjęć, oraz quiz wiedzy o Eucharystii. Cena na okładce wynosi 15 zł., ale dla parafian w promocji możemy nabywać już po 10 zł.
  6. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Generalnej Komunii Św. i ich rodziców.
  7. W następną niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 młodzież z oddziałów gimnazjalnych przedstawi program o św. Janie Pawle II.
  8. Bóg zapłać nowożeńcom – Państwu Małgorzacie i Damianowi Jastrzębskim za kwiaty, które zdobią kościół.
  9. 28 listopada o godz. 10.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Sońsku odbędzie się spotkanie w ramach Kampanii „Bezpieczny Senior na Mazowszu” pod hasłem: „Nie daj się nabrać NA WNUCZKA” oraz „Bezpieczny Senior w ruchu drogowym”. Szczegóły w gablocie parafialnej.
  10. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” m. in.: Polacy są miłosiernym narodem – przekonuje dyrektor Caritas Polska.
  11. Po Mszy św. dzieci otrzymają obrazki (pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.)
  12. We wtorek zakończyło się nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej na Nowym Osiedlu w Gąsocinie. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji Nawiedzenia. Będą przeznaczone na zakup dwóch świec olejowych z symbolem Ducha Św. używanych do procesji z darami.
  13. Pomódlmy się za mieszkańców ul. Płońskiej i Zacisze, którzy goszczą u siebie Maryję w Jej Jasnogórskim wizerunku. Pod Twoją obronę.