Ogłoszenia z dnia 18 lutego 2018 r.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 lutego 2018

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.
  2. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła składając ofiarę do puszki.
  3. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00. W niedzielę Gorzkie Żale dziś były o godz. 8.05, a za tydzień o godz. 11.35. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież (kandydaci do sakramentu bierzmowania) i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post. Na stoliku jest wyłożona księga, do której możemy wpisywać swoje postanowienia – oficjalnie bądź anonimowo lub pisać tylko swoje imię i nazwisko. Niech to będzie jednocześnie prośba do Boga, aby udzielił nam sił do wytrwania w naszych postanowieniach.
  4. Nasze rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w tym roku od 18 do 20 marca (niedziela, poniedziałek i wtorek – spowiedź w poniedziałek i we wtorek). Rekolekcje poprowadził będzie ks. Mariusz Marciniak – wikariusz z Parafii Sońsk.
  5. Dzieci i młodzież szkolna otrzymają na katechezach „skarbonki wielkopostne” Caritas przeznaczone na gromadzenie drobnych oszczędności dla biednych. W tym roku pod hasłem: „Dar juniora dla seniora”.
  6. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: o godz. 17.00, a Msza Święta wieczorna po Drodze Krzyżowej.
  7. W niedziele Wielkiego Postu – Gorzkie Żale, za tydzień przed Mszą św. o godz. 11.40. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.
  8. Próba chóru w sobotę o godz. 16.00. Zapraszam!
  9. W następną niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00 będzie można odebrać od p. krawcowej zamówione wcześniej alby.
  10. Został zakupiony nowy odkurzacz do kaplicy w Ślubowie.
  11. Bóg zapłać P. Mariuszowi Milewskiemu za przewiezienie konfesjonału do renowacji. Pomagali również P. Piotr Wodzyński, który odnawia konfesjonał, P. Piotr Kanigowski, P. Zygmunt Gołębiewski i P. Marcin Gburzyński.
  12. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł.
  13. Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Ciechanowie organizuje wycieczkę szlakiem: Wiedeń, Padwa, Rzym, Watykan, Wenecja, Częstochowa. Szczegóły w gablocie parafialej.
  14. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: o fenomenie rodziny, która wiele może dzięki miłości wzajemnej.
  15. Jest do nabycia „Nasza Arka” a tematem przewodnim” Relikwie Męki Pańskiej”.
  16. Po Mszy św. dzieci otrzymają obrazki (pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.)