Ogłoszenia z dnia 11 marca 2018 r.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11 marca 2018

1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

2. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30. W niedzielę Gorzkie Żale dziś były o godz. 11.35, a za tydzień o godz. 8.05. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież (kandydaci do sakramentu bierzmowania) i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.

5. Dziś II niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!

6. Możemy już nabywać baranki wielkanocne do koszyczka ze święconką w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na działalność charytatywną Caritasu. Bóg zapłać za wsparcie tej akcji Caritasu.

7. Z okazji Świąt Wielkanocnych mamy również nasze parafialne karty świąteczne. Zawierają piękne zdjęcia przedstawiające Kościół, św. Jana Pawła II i symbole świąteczne. Cena jednej karty wynosi 1 zł. Są dwa wzory. Zachęcam serdecznie do nabywania. Jest to dla nas, jako parafian, piękna pamiątka i może również służyć, jako prezent do wysłania dla bliskich i znajomych.

8. Możemy również nabywać piękna książkę „Wszystko o Jezusie z Nazaretu”. Biblia, Historia, Wiara, relacje św. Mateusza i św. Łukasza o dzieciństwie Syna Maryi, historia życia Nazarejczyka, opowiadania o zmartwychwstaniu, pierwsi wierzący, galeria obrazów i quiz wiedzy o Jezusie z Nazaretu. Cena wydrukowa to 15 zł. ale dla parafian możemy ją nabywać za 10 zł.

9. W następną niedzielę uczniowie Szkoły Podstawowej z oddziałami Gimnazjalnymi organizują „Jarmark Wielkanocny”. Po Mszach św. odbędzie się pokaz i sprzedaż prac.

10. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa.Bóg zapłać ofiarodawcom i Wszystkim, którzy wykazali dobrą wolę i podjęli się trudu zbierania ofiar! Jednocześnie bardzo proszę o zgłaszanie się do mnie po listy z pieczęcią parafialną do zakrystii lub na plebanię i przeprowadzenie pozostałych zbiórek.

11. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: O ograniczeniu handlu w niedziele. Dzięki tej ustawie robimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji.

12. Jest tez „Nasza Arka” a tematem przewodnim „Rodzina Ulmów słudzy Boży wśród narodów świata”

13. Po Mszy św. dzieci otrzymają obrazki (pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.)

14. Zaproszenie Biskupa Płockiego na Niedzielę Palmową 2018.

15. Plan Rekolekcji Wielkopostnych