Ogłoszenia z dnia 01 lipca 2018 r.

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 1 lipca 2018

1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.
  2. Dziś I niedziela miesiąca – adoracyjna. Po sumie procesja. Zapraszam asystę procesyjną i dziewczynki sypiące kwiatami.
  3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

Pierwszy czwartek miesiąca. Jak pamiętamy, jest to dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii na Mszy św. o godz. 18.00.

Pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 18.00. Natomiast wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i okazja do spowiedzi będzie od godz. 17.30.

Pierwsza sobota po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Matki Bożej.

1. W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Będziemy szczególnie modlili się za naszych chorych parafian podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
  2. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcam do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w Internecie.
  3. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecam opiece Matki Bożej. Zachęcam do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominam, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.
  4. Za tydzień II niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!
  5. Nasza parafia szczególnie w ostatnim czasie potrzebuje modlitwy. Modlą się w intencji naszej parafii Siostry Klaryski z Nowego Sącza oraz Siostry Bernardynki. Również parafian proszę o modlitwę.
  6. Próba chóru w sobotę o godz. 16.30.
  7. Zostały skradzione kolejne krzewy przed cmentarzem.
  8. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 50 zł.
  9. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: Polacy coraz chętniej poświęcają urlop na letnie rekolekcje. „Gość niedzielny” przedstawia kilka propozycji duchowych last minute.
  10. Jest też „Nasza Arka” a tematem przewodnim: św. Aleksy. Człowiek Boży.