Ogłoszenia z dnia 01 kwietnia 2018 r.

NIEDZIELA WIELKANOCNA – 1 kwietnia 2018

1. Moi Kochani, Szanowni Goście, Drodzy Parafianie!

Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa, przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

1. Życzenia Biskupa Płockiego.
  2. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Nasze jutrzejsze uczestnictwo w Eucharystii niech będzie wyrazem naszej miłości ku Bogu i zadośćuczynieniem za nasze grzechy, a zwłaszcza za opuszczone Msze Święte w niedziele i święta obowiązkowe, oraz za brak należytego skupienia podczas liturgii.

Taca z dnia jutrzejszego przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Płocku. W imieniu Ks. Rektora i studentów składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary.

1. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 17.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu (możliwość spowiedzi). W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 litania do Matki Bożej.
  3. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 74. Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Z tej racji taca na nasze prace parafialne w kolejną, 3 niedzielę miesiąca.
  4. Dziękuję za pomoc w dekorowaniu Kościoła wszystkim, którzy pracowali: P. Annie Milewskiej, P. Tomaszowi Wrońskiemu, P. Piotrowi Kanigowskiemu, P. Jowicie, Bożenie i Krzysztofowi Rutkowskim, P. Krystynie Baur, P. Ireneuszowi Baur. P. Adrianowi Podsiedlikowi, Adriannie Sieczkowskiej, Piotrowi i Pawłowi Milewskim. Za wykonanie dekoracji kwiatowej P. Barbarze Wierzchowskiej i P. Monice Ciecierskiej.

Bóg zapłać za prace porządkowe przy figurce Matki Bożej i kościele P. Anastazji Krupińskiej i P Teresie i Ryszardowi Gilert.  Bóg zapłać P. Anastazji za kwiaty przy figurce Matki Bożej.

1. Dziękuję za udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. Dziękuję panom strażakom za sprawne, sumienne, solidne i pełne poświęcenia czuwanie przy grobie Pana Jezusa, dziękuję ministrantom, lektorom, zespołowi Soli Deo, chórowi, asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatami i wszystkim wiernym. Bóg zapłać.
  2. W następną niedzielę, 08 kwietnia, po Mszy o godz. 12.00 na plebanii spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszam!

Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł.,

1. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: Droga do Emaus jako dziewięć stacji drogi „po-krzyżowe” – Jezus leczy serca i przywraca nadzieję.
  2. Jest też „Mały Gość” a w nim: Jak się uczyć, żeby się nauczyć.
  3. Jest też „Nasza Arka” a tematem przewodnim Święty stygmatyk Ojciec Pio.